Interpretacja indywidualna z dnia 12 września 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.535.2025.1.MN
Jednostka samorządu terytorialnego ma prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego VAT od wydatków inwestycyjnych, zastosowując prewspółczynnik i proporcję sprzedaży, jeżeli budynek realizujący inwestycję służy zarówno czynnościom opodatkowanym, zwolnionym, jak i czynnościom spoza zakresu VAT. Odpowiednie zastosowanie proporcji zgodnie z przepisami umożliwia efektywne ustalenie kwoty podatku podlegającej odliczeniu.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
