Interpretacja indywidualna z dnia 2 września 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.63.2025.2.WS
Wydatki na materię i urządzenia wymienione w rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju mogą zostać odliczone w ramach ulgi termomodernizacyjnej, natomiast koszty niezawarte w tym wykazie, jak modernizacja pokrycia dachowego czy klimatyzacja z funkcją ogrzewania, nie mogą być odliczone.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest:
-prawidłowe w części dotyczącej odliczenia wydatków poniesionych na zakup magazynu energii oraz zakup i montaż drzwi zewnętrznych w ramach ulgi termomodernizacyjnej oraz
-nieprawidłowe w zakresie dotyczącym odliczenia wydatków poniesionych na modernizację pokrycia dachowego oraz wydatków poniesionych na zakup klimatyzacji z funkcją ogrzewania.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
