Interpretacja indywidualna z dnia 27 sierpnia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.358.2025.2.RST
Transakcja sprzedaży niezabudowanej działki przez wnioskodawcę nie jest opodatkowana podatkiem VAT, gdyż wnioskodawca, podejmując czynności w ramach zarządu majątkiem prywatnym, nie działa jako podatnik prowadzący działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o VAT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
5 czerwca 2025 r. wpłynął Pana wniosek z dnia 27 marca 2025 r., o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie opodatkowania sprzedaży niezabudowanej działki wydzielonej z działki nr 1, o powierzchni (...) ha, bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismami, które wpłynęły 24 i 28 lipca 2025 r. Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
