Interpretacja indywidualna z dnia 24 lipca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.518.2025.2.PS
Działalność Wnioskodawcy w zakresie projektowania i budowy maszyn stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 5a pkt 38 ustawy PIT, a wydatki na materiały i wynagrodzenia pracowników, mogą być uznane za koszty kwalifikowane, z wyłączeniem wynagrodzeń za usprawiedliwione nieobecności pracowników.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznnego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Wyjaśniam przy tym, że niniejsza interpretacja nie rozstrzyga o możliwości zaliczenia do kosztów kwalifikowanych kosztów wynagrodzeń pracowników za czas choroby, urlopu lub innej usprawiedliwionej nieobecności pracowników, które (biorąc pod uwagę opis okoliczności faktycznych oraz Pana stanowisko) objęte są Pana pytaniem oznaczonym we wniosku nr 2. W tym zakresie Pana wniosek jest przedmiotem odrębnego rozstrzygnięcia.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
