Możliwość odliczenia kosztów drugiej instalacji fotowoltaicznej w ramach ulgi termomodernizacyjnej w podatku dochodowym od osób fizycznych - Interpretacja indywidualna z dnia 2 czerwca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.372.2025.2.AKU
Odliczenie wydatków na drugą instalację fotowoltaiczną jako nowe przedsięwzięcie termomodernizacyjne jest dopuszczalne pod warunkiem spełnienia kryteriów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w tym nieprzekroczenia limitu ulgi 53 000 zł na jednego małżonka.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 marca 2025 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 kwietnia 2025 r. (wpływ 24 kwietnia 2025 r.).Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
