Możliwość zaliczenia części rat leasingowych opłaconych po zamknięciu działalności do kosztów uzyskania przychodu oraz korekta zeznania podatkowego za 2024 rok - Interpretacja indywidualna z dnia 15 maja 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.302.2025.1.MG
Raty leasingowe dotyczące wartości samochodu nabytego i zbytego po zamknięciu działalności mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu, lecz nie obejmuje to rat odsetkowych. Korekta zeznania podatkowego jest dopuszczalna w zakresie kosztów związanych bezpośrednio z wartością sprzedawanego składnika majątku.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
