Zaliczenie kosztów działalności badawczo-rozwojowej do ulgi B+R w kontekście podatku dochodowego od osób fizycznych - Interpretacja indywidualna z dnia 14 maja 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.305.2025.1.PS
Koszty poniesione na rozwój i tworzenie nowych lub ulepszonych produktów mogą być uznane za kwalifikujące do ulgi B+R, jeżeli spełniają kryteria działalności badawczo-rozwojowej w myśl art. 5a pkt 38-40 ustawy o PIT. Interpretacja nie obejmuje wynagrodzeń za czas choroby i urlopu, które wymagają osobnego rozstrzygnięcia.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Wyjaśniam przy tym, że niniejsza interpretacja nie rozstrzyga o możliwości zaliczenia do kosztów kwalifikowanych kosztów wynagrodzeń pracowników
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
