Interpretacja indywidualna z dnia 4 kwietnia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.41.2025.3.MPU
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakreswnioskuowydanieinterpretacjiindywidualnej
Pana wniosek z 27 stycznia 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania sprzedaży działki nr (…) o pow. (…) ha za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT, wpłynął 27stycznia 2025 r.
Uzupełnił go Pan pismem z 26 marca 2025 r. oraz pismem - stanowiącym odpowiedź na wezwanie – z 27 marca 2025 r. (wpływ 31 marca 2025 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest właścicielem niezabudowanej nieruchomości położonej w miejscowości (…) obręb ewidencyjny (…) (…), powiat (…), gmina (…), województwo (…), stanowiącej działkę nr (…) o pow. (…)ha, dla której Sąd Rejonowy w (…) (…) Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą numer (…).
Wnioskodawca nabył nieruchomość na podstawie umowy darowizny zawartej dnia (…) (…) (…) roku, w dacie nabycia Wnioskodawca był kawalerem, od dnia zwarcia związku małżeńskiego małżonków z mocy prawa obowiązuje ustawowa wspólność majątkowa małżeńska, do dnia dzisiejszego nie zawierał z małżonką umów przenoszących prawo własności do nieruchomości do majątku wspólnego z uwagi na sposób nabycia prawo to stanowi składnik jego majątku osobistego.
Nieruchomość nie była w okresie 5 (pięciu) lat i obecnie nie jest wykorzystywana na cele prowadzonej działalności gospodarczej, w tym działalności rolniczej.
Nieruchomość nie stanowi przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 55 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. 1964, Nr 16, poz. 93, z późn. zm.), jak również nie stanowią jego zorganizowanej części w rozumieniu art. 6 pkt 1) w zw. z art. 2 pkt 27e) ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004, Nr 54 poz. 535, z późn. zm.);
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
