Interpretacja indywidualna z dnia 16 kwietnia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.81.2025.3.KO
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części nieprawidłowe, w części prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest:
- nieprawidłowe - w zakresie ustalenia czy Sprzedający nie będą występowali w charakterze podatników VAT z tytułu sprzedaży nieruchomości i nie będą zobowiązani do zarejestrowania się jako czynni podatnicy VAT i wystawienia faktur na rzecz Państwa z tytułu sprzedaży Nieruchomości,
- nieprawidłowe - w zakresie ustalenia kiedy powstanie obowiązek podatkowy i braku opodatkowania zaliczki w momencie jej otrzymania przez Sprzedających,
- prawidłowe - w zakresie ustalenia czy Państwo będą uprawnieni do odliczenia VAT naliczonego z faktur (w tym zaliczkowych, o ile zostałyby wystawione) otrzymanych od Sprzedających.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
3 lutego 2025 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej m.in. zakresie ustalenia:
- czy Sprzedający nie będą występowali w charakterze podatników VAT z tytułu sprzedaży nieruchomości i nie będą zobowiązani do zarejestrowania się jako czynni podatnicy VAT i wystawienia faktur na rzecz Państwa z tytułu sprzedaży Nieruchomości,
- kiedy powstanie obowiązek podatkowy i braku opodatkowania zaliczki w momencie jej otrzymania przez Sprzedających,
- czy Państwo będą uprawnieni do odliczenia VAT naliczonego z faktur (w tym zaliczkowych, o ile zostałyby wystawione) otrzymanych od Sprzedających.
Uzupełnili go Państwo pismem z 31 stycznia 2025 r. (data wpływu 5 luty 2025 r.) oraz z 5 marca 2025 r. (data wpływu 11 marca 2025 r.) – w odpowiedzi na wezwanie.
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
- Zainteresowany będący stroną postępowania:
A S.A.
- Zainteresowani niebędący stroną postępowania:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
