Interpretacja indywidualna z dnia 26 marca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.54.2025.2.AP
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
21 stycznia 2025 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie określenia właściwej stawki ryczałtu z tytułu świadczonych usług. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 28 lutego 2025 r. (wpływ 28 lutego 2025 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Prowadzi Pan działalność gospodarczą od 2 maja 2021 r. Jest Pan zarejestrowany jako czynny podatnik podatku od towarów i usług. W ramach jednoosobowej działalności gospodarczej świadczy Pan usługi (Usługi A) dla swojego odbiorcy, związane z systemem (...). Precyzując, chodzi o obszar (...), czyli system źródłowy dla innych systemów informatycznych (m.in. dla ...). (...) jest to miejsce, gdzie są tworzone/wprowadzane dane. Pana zadania są związane z aktywacją gotowych, modyfikacją istniejących oraz tworzeniem nowych ekstraktorów, dostosowanych do potrzeb klienta. Ekstraktory to swego rodzaju połączenie do wymiany danych pomiędzy systemami. Aktywacja polega na przejściu przez kilka kroków w systemie.
Modyfikacja polega na dodaniu dodatkowych pól lub rzadziej na ich ukryciu. Modyfikację można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest „wyklikanie” tego w systemie, a drugim jest dodanie kodu, który to wykona. Kod jest pisany w dedykowanym do tego celu miejscu tzw. ... (...). (...) zostało stworzone przez dostawcę oprogramowania, czyli firmę (...). W kodzie wpisuje Pan listę pól, które mają być dodane do ekstraktora. Tworzenie nowych ekstraktorów można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich polega na napisaniu w języku SQL odpowiedniej komendy, która wybierze wskazane przez klienta pola z tabeli po stronie systemu źródłowego i przekaże je do hurtowni danych (w tym przypadku ...) – korzysta Pan z (...). To nic innego jak wskazanie pól z tabeli w systemie źródłowym tylko w formie kodu. Druga kategoria to tworzenie ekstraktorów za pomocą modułów funkcyjnych (Function Moduls). Z tego rozwiązania korzysta się, gdy klient oczekuje rozwiązania, w którym wyodrębni Pan wskazane pola i wykona na nich wskazaną przez klienta logikę, np. posortuje w odpowiedniej kolejności lub uwzględni tylko pola, które spełniają dany warunek lub przemnoży przez siebie wskazane wartości. W tym miejscu może wykonać Pan inne podobne czynności/logikę wskazaną przez klienta.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
