Interpretacja indywidualna z dnia 19 lutego 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.805.2024.2.SKJ
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi szkoleniowe na rzecz lekarzy, korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy, gdyż wiedza i umiejętności pozyskane podczas szkoleń mają bezpośredni związek z zawodem lekarza i są prowadzone w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
15 grudnia 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 13 grudnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy usług szkoleniowych na rzecz lekarzy.
Uzupełnił go Pan - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 27 stycznia 2025 r. (data wpływu 27 stycznia 2025 r.).
Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą od 2023 roku pod firmą A. z siedzibą przy ul. (…), (…). Firma jest zarejestrowana w CEIDG pod numerem NIP (…) oraz numerem REGON (…). Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest organizacja i prowadzenie szkoleń, kursów oraz warsztatów głównie tylko dla lekarzy, zarówno tych w trakcie specjalizacji medycznej, jak i po jej zakończeniu. Zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności, działalność ta jest zaklasyfikowana pod numerem 85.59.B jako Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane.
Wnioskodawca posiada nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 226 ze zm.).
Wnioskodawca specjalizuje się w organizacji i prowadzeniu zaawansowanych kursów oraz szkoleń skierowanych przede wszystkim do lekarzy różnych specjalizacji, takich jak ginekologia, urologia, endokrynologia, endokrynologia ginekologiczna i rozrodczości, do internistów, lekarzy medycyny rodzinnej oraz pediatrów. Uczestnikami tych szkoleń są zarówno lekarze w trakcie specjalizacji, jak i specjaliści pragnący pogłębić swoją wiedzę w zakresie zdrowia prokreacyjnego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
