Interpretacja indywidualna z dnia 31 stycznia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4015.200.2024.5.PB, 0112-KDIL2-1.4011.878.2024.4.JK
W zakresie skutków podatkowych obdarowania pracowników Upominkami.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od spadków i darowizn oraz podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
18 listopada 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 12 listopada 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od spadków i darowizn oraz podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych obdarowania pracowników Upominkami. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 20 stycznia 2025 r. (wpływ 24 stycznia 2025 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
(…) Agencja (…) (dalej: „Wnioskodawca”, „Agencja”, „(…)”) jest agencją (…) w rozumieniu ustawy z dnia (…).
Wnioskodawca zatrudnia pracowników, w stosunku do których posiada status pracodawcy w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. 2023, poz. 1465) oraz pełni rolę płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych. Ponadto, Agencja zatrudnia także osoby na podstawie umów zlecenia (dalej: jako: „Zleceniobiorcy”).
Wnioskodawca planuje zainicjować działania związane z budowaniem pozytywnego wizerunku pracodawcy (tzw. aby zwiększyć zaangażowanie pracowników oraz ich identyfikację z (…). W tym celu Agencja zamierza 2-3 razy w roku, przy okazji świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy i obchodów rocznicy powołania Agencji, przekazywać pracownikom nieodpłatnie drobne upominki z logo (...), takie jak czekoladki, kubki termiczne, smycze itp. (dalej jako: których jednorazowa wartość będzie stosunkowo niska, standardowo mieszcząca się w przedziale od 70 do 100 zł brutto, przy czym może się niekiedy zdarzyć, że Upominki będą droższe, ale nie przekroczą kwoty 200,00 zł brutto.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
