Interpretacja indywidualna z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.653.2024.1.MG
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. „(...)”.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
26 września 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 24 września 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. „(...)”. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Powiat A (dalej: Powiat) jest zarejestrowanym i czynnym podatnikiem VAT, a od 1 stycznia 2017 r. rozlicza się wspólnie ze swoimi jednostkami organizacyjnymi. Na podstawie ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 107), Powiat posiada osobowość prawną i posiada zdolność do czynności cywilnoprawnych. Powiat A przychody z działalności gospodarczej osiąga przede wszystkim z najmu i dzierżaw, sprzedaży majątku komunalnego oraz sprzedaży nieruchomości Skarbu Państwa.
Powiat jest grantobiorcą projektu „(...)” Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, dofinansowanego z Funduszów Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC). (dalej jako: „Projekt”), Projekt „(...)” dla Starostwa Powiatowego w B stanowi wieloaspektowe przedsięwzięcie, które ma na celu wzmocnienie całej infrastruktury IT Starostwa Powiatowego w B pod względem cyberbezpieczeństwa. Obejmuje ono zakres działań kompetencyjnych i technicznych, które będą prowadziły do trwałego podniesienia odporności środowiska informatycznego w Starostwie. Kluczowym z punktu widzenia aspektu technicznego realizacji projektu jest zakup zaawanasowanych systemów w zakresie cyberbezpieczeństwa, tj. systemu A oraz systemu B. Rozwiązanie A (...). To pozwala na automatyczne wykrywanie niebezpiecznych zachowań i podejrzanych zdarzeń oraz szybką reakcję na nie. Natomiast System B (...). C to technologia,(...). D dodaje (...). W połączeniu te dwa rozwiązania stanowią kompleksowy system ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi. Dzięki B organizacje mogą skutecznie zarządzać ryzykiem i minimalizować potencjalne szkody wynikające z ataków.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty