Interpretacja indywidualna z dnia 12 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.458.2024.1.MŻA
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na realizację projektu.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 lipca 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 19 lipca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na realizację projektu „(…)”.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
1. Województwo (…) (dalej: Wnioskodawca lub Województwo) będące jednostką samorządu terytorialnego, posiadającą osobowość prawną, stosownie do art. 6 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa (Dz. U. z 2024 r. poz. 566), wykonuje określone ustawami zadania publiczne w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność.
2. Województwo posiada status zarejestrowanego czynnego podatnika podatku od towarów i usług oraz składa jako podatnik VAT stosowne deklaracje rozliczeniowe dla potrzeb podatku od towarów i usług.
3. Województwo (główny beneficjent) wraz z Partnerami (podmiotami zaangażowanymi w realizację Projektu) opracowało dokumentację pozwalającą na uzyskanie dofinansowania i złożyło odpowiedni Wniosek o dofinansowanie projektu „(…)” (Nr (…), dalej: „Projekt”), planowanego do realizacji w ramach Funduszy Europejskich dla (…) 2021-2027. Partnerami biorącymi udział w Projekcie będą A (powiat (…)).
4. Zgodnie z postanowieniami rozdziału 8 ust. 3 umowy o partnerstwie Nr (…) z Gminą (…), Partner projektu nie partycypuje w finansowej realizacji projektu. Ponadto, w kontekście projektu, Gmina (…) nie występuje jako podwykonawca lub dostawca wobec Beneficjenta projektu, tj. Województwa. Jej rola polega na współpracy w zakresie opracowania robota spełniającego wymogi sadownictwa i warzywnictwa precyzyjnego w formie elektronicznej autonomicznej platformy, wyposażonej w sensory teledetekcyjne do badania stanu warzyw i owoców w sadach oraz detekcji patogenów, w tym w szczególności na udostępnieniu powierzchni testowej, w celu przetestowania założeń i funkcjonalności projektowanego robota oraz przeprowadzenia testów po jego wykonaniu, przez wykonawców wyłonionych w procedurze Zamówienia Publicznego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty