Interpretacja indywidualna z dnia 9 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.253.2024.2.SG
Ocena skutków podatkowych w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów wydatków poniesionych przed przejściem części zakładu pracy.
Interpretacja indywidualna – stanowisko jest w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe i w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
9 maja 2024 r. za pośrednictwem platformy ePUAP wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia:
- czy poniesione w związku z przejściem części zakładu pracy w trybie art. 231 Kodeksu pracy (oraz w następstwie porozumień trójstronnych w przypadku kadry menedżerskiej) przez Wnioskodawcę wydatki wskazane w pkt 1-9 z tytułu rozliczeń Spółki z V. , mogą dla Wnioskodawcy stanowić koszty uzyskania przychodu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa CIT”),
- czy w przypadku potwierdzenia stanowiska Wnioskodawcy w pytaniu 1, (tj. uznania, że poniesione przez Wnioskodawcę wydatki w związku z przejściem części zakładu pracy w trybie art. 231 Kodeksu pracy oraz porozumień trójstronnych, wskazane w pkt 1-9 z tytułu rozliczeń Spółki z V. mogą dla Wnioskodawcy stanowić koszty uzyskania przychodu na gruncie Ustawy CIT) przedmiotowe wydatki będą mogły stanowić koszty uzyskania przychodu rozpoznane w momencie wyznaczonym przez art. 15 ust. 4d ww. ustawy, tj. potrącalne w dacie ich poniesienia.
Wniosek został przez Państwa uzupełniony w odpowiedzi na wezwanie pismem z 19 czerwca 2024 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP w tym samym dniu).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest spółką akcyjną mającą siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: „CIT”), podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty