23.05.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 23 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.144.2024.4.EW

Uznanie, czy przekazanie majątku wydzielonego ze spółki do Spółki Przejmującej będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT w myśl art. 6 pkt 1 ustawy.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług (pytanie nr 4) jest prawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

29 lutego 2024 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 29 lutego 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy przekazanie majątku wydzielonego ze spółki do Spółki Przejmującej będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT w myśl art. 6 pkt 1 ustawy (pytanie nr 4).

Uzupełnili go Państwo - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 30 kwietnia 2024 r. (wpływ 2 maja 2024 r.).

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem wspólnym

1)Zainteresowany będący stroną postępowania:

  • Spółka A.

2)Zainteresowani niebędący stroną postępowania:

  • Spółka B,
  • GP.

Treść wniosku wspólnego jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Spółka A („A”, „Wnioskodawca”, „Spółka”) jest spółką kapitałową prawa polskiego, z siedzibą na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym. Wspólnikami spółki są szwedzki podmiot Spółka B i Pan GP.

Działalność gospodarcza Spółki polega na produkcji na zlecenie telewizji lub innych nadawców programów telewizyjnych (...). Zakres działalności Spółki obejmuje prace od opracowania scenariusza danego programu zgodnie z wytycznymi klienta, przeprowadzenie castingu, skompletowanie ekipy, zorganizowanie wszystkich lokacji, w których dokonywane będzie nagranie danego programu, zorganizowanie zakwaterowania wszystkich członków ekipy, zabezpieczenie strony prawnej całego przedsięwzięcia poprzez zawarcie umów z członkami obsady danego programu, w tym w szczególności w kontekście praw autorskich, nagranie całego programu (wszystkich scen), montaż, obróbkę finalną materiału (m.in. decyzja o tym, które ujęcia lub sceny znajdą się w finalnym materiale lub nie). Wszystkie te działania prowadzą do wyprodukowania finalnej wersji danego programu. Całość tych działań obejmuje zatem peny proces produkcyjny programu telewizyjnego od fazy koncepcyjnej do finalnego materiału, w tym poniesienie wszelkich kosztów takiej produkcji.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne