Interpretacja indywidualna z dnia 8 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.930.2021.11.AK
Możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania uzyskiwanych dochodów 5% stawką podatkową.
Interpretacja indywidualna po wyroku sądu – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie:
1)ponownie rozpatruję sprawę Pana wniosku z 1 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej – uwzględniam przy tym wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 18 stycznia 2023 r. sygn. akt III SA/Wa 1096/22; i
2)stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
1 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 1 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 27 grudnia 2021 r. (wpływ 27 grudnia 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca jest obywatelem Polski, prowadzi jednoosobową, pozarolniczą działalność gospodarczą z przeważającą działalnością według kodów PKD 62.01.Z (Działalność związana z oprogramowaniem) na terenie RP i posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium RP w rozumieniu art. 3 ust. 1 i ust. 1a ustawy PIT. W ramach wyżej wymienionej działalności gospodarczej, na podstawie umowy z Klientem projektuje, opracowuje, tworzy, dostosowuje oraz modyfikuje indywidualnie dopasowane rozwiązania IT. Wnioskodawca zajmuje się także automatyzacją i udoskonalaniem procesów związanych z utrzymaniem i rozwojem projektów.
Działalność Wnioskodawcy obejmuje programowanie, wytwarzanie kodu ale również zarządzanie i koordynacje wytwarzania tego oprogramowania tj. współpracę z innymi zespołami wytwarzającymi swoją część oprogramowania, testami technicznymi i funkcjonalnymi oraz weryfikacją poprawności wdrożonych zmian na środowiskach produkcyjnych.
Oprogramowanie jest tworzone zarówno jako element projektu oraz jako element narzędzi wspierających bieżącą pracę. Tworzone jest zarówno przez Wnioskodawcę, przez innych współpracowników/pracowników klienta lub firmy zewnętrzne. Wnioskodawca zajmując się rozwojem oprogramowania tworzy nowe rozwiązania, ale również zajmuje się rozbudową istniejących systemów Klienta.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty