Interpretacja indywidualna z dnia 12 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.115.2022.12.NM
Zastosowanie preferencyjnego opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Interpretacja indywidualna po wyroku sądu – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie:
1)ponownie rozpatruję sprawę Pana wniosku z 31 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej – uwzględniam przy tym wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 9 marca 2023 r. sygn. akt III SA/Wa 2021/22 i
2)stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym o osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
31 stycznia 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości zastosowania preferencyjnego opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – 20 kwietnia 2022 r. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, która ma miejsce zamieszkania na terytorium Polski. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 w zw. z ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „ustawa o PIT”).
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą polegającą na tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania - przeważające PKD działalności to 62.01.Z (Działalność związana z oprogramowaniem) (dalej: „Oprogramowanie”).
W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca zawarł umowę (dalej: „Umowa”) z innym podmiotem, na podstawie której świadczy usługi programistyczne (dalej: „Usługi”) na rzecz spółki zarejestrowanej w Polsce, NIP: …(dalej: „Zleceniodawca”).
W ramach Umowy ze Zleceniodawcą, Wnioskodawca wykonuje prace konsultacyjno‑programistyczne w zakresie Oprogramowania komputerowego służącego Zleceniodawcy oraz jego Klientom. Na warunkach określonych w Umowie Zleceniodawca zleca Wnioskodawcy Usługi z zakresu technologii informacyjnej na warunkach określonych w Umowie, dotyczące konkretnego zamówienia. Terminy realizacji i inne uzgodnienia pomiędzy Wnioskodawcą a Zleceniodawcą dotyczące konkretnego zamówienia są każdorazowo określane w formularzu zlecenia (dalej: „Formularz Zlecenia”), który stanowi załącznik do Umowy. Czynności określone w Formularzu Zlecenie wykonywane są w zależności od potrzeb i według uzgodnień stron Umowy w siedzibie Zleceniodawcy lub w innym dogodnym dla Zleceniodawcy miejscu umożliwiającym należyte wykonanie postanowień Umowy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty