Interpretacja indywidualna z dnia 2 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.120.2023.1.AP
Sposób rozliczania wydatków na nabycie usług niematerialnych, mieszczących się w katalogu z art. 15e ust. 1 ustawy CIT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie:
‒stosowania planowanej Metody przy odliczeniu Wydatków ponad Limit – jest prawidłowe;
‒uprawnienia do rozpoznania w kosztach uzyskania przychodów Wydatków ponad Limit w kolejności wynikającej z zastosowania technicznej metody – jest prawidłowe;
‒braku obowiązku korekty rozliczeń po uzyskaniu decyzji APA – jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
6 marca 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 6 marca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu rozliczania wydatków na nabycie usług niematerialnych, mieszczących się w katalogu z art. 15e ust. 1 ustawy CIT.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
A. jest spółką kapitałową prawa niemieckiego, podlegającą opodatkowaniu podatkiem dochodowym.
Wnioskodawca jest wspólnikiem B. sp. z o.o. sp. j. („Spółka”, „B”), prowadzącej działalność w zakresie handlu detalicznego. Spółka i Wnioskodawca należą do międzynarodowej Grupy C, właściciela sklepów działających pod marką D. oraz E.
B jest spółką osobową prawa polskiego, niebędącą podatnikiem CIT. Dochód wygenerowany przez Spółkę podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym na poziomie wspólników (w tym Wnioskodawcy).
Aktualnie wspólnikami Spółki, oprócz A., są F. sp. z o.o. oraz G. GmbH (dalej łącznie jako: „Wspólnicy”).
Z uwagi na status wspólnika Spółki, Wnioskodawca posiada na terenie Polski zakład w rozumieniu przepisów Umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku z dnia 14 maja 2003 r. („UPO”). W związku z tym, w zakresie udziału w zyskach Spółki, A. podlega przepisom ustawy o CIT.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty