Interpretacja indywidualna z dnia 21 kwietnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.11.2023.4.MS
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą na rzecz Wspólnika wynagrodzenia za wykonywanie Czynności.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 stycznia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 4 stycznia 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatku od towarów i usług. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 3 kwietnia 2023 r. (data wpływu 7 kwietnia 2023 r.).
Treść wniosku wspólnego jest następująca.
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1) Zainteresowany będący stroną postępowania: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
2) Zainteresowany niebędący stroną postępowania: A
3) Zainteresowana niebędąca stroną postępowania: R
Opis stanu faktycznego (po uzupełnieniu wniosku)
Zainteresowany będący stroną postępowania jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Firma spółki brzmi: „… Sp. z o.o.”. Siedziba spółki znajduje się …. W dalszej części wniosku będzie ona nazywana „Spółką” lub „Wnioskodawcą”. Numery identyfikacyjne Spółki to: NIP , KRS , REGON . Spółka jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku VAT prowadzącym działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o VAT. Spółka prowadzi działalność głównie w zakresie usług magazynowo-logistycznych. W KRS jako przeważający przedmiotem działalności wskazano kod PKD …. DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z ….. Kapitał zakładowy Spółki wynosi 490 500 zł.
W skład Spółki wchodzi 2 wspólników:
·A,
·R.
Zarząd Spółki składa się z 2 członków: A pełniącego funkcję Prezesa Zarządu oraz R, sprawującej obowiązki Wiceprezes Zarządu. Każdy z członków zarządu jest uprawniony do reprezentowania Spółki samodzielnie. A nie prowadzi zorganizowanej jednoosobowej działalności gospodarczej, w szczególności nie jest zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej ani nie posiada statusu podatnika VAT czynnego. W dalszej części wniosku A będzie nazywany „Wspólnikiem 1”.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
