Interpretacja indywidualna z dnia 28 marca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.40.2023.4.RM
Brak obowiązku dokonania korekty deklaracji w związku z określeniem przez organ różnicy podatku VAT pomiędzy kwotą podatku w prawidłowej wysokości, a kwotą podatku wykazaną w zgłoszeniu celnym.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
3 lutego 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 30 stycznia 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku obowiązku dokonania korekty deklaracji w związku z określeniem przez organ różnicy podatku VAT pomiędzy kwotą podatku w prawidłowej wysokości, a kwotą podatku wykazaną w zgłoszeniu celnym. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
W ramach prowadzonej działalności zajmują się Państwo realizacją dostaw wyrobów i technologii na potrzeby wojska, policji i straży granicznej, a także sprzętu specjalistycznego dla Portów Lotniczych (Spółka sprowadza z zagranicy broń oraz sprzęt wojskowy, a następnie zbywa go na rzecz podmiotów trzecich).
Niniejszy wniosek dotyczy korekty dokumentów celnych i związanego z rzeczoną korektą zwrotu należności celnych na Państwa rachunek bankowy oraz określonej przez organ różnicy podatku VAT.
Wskazują Państwo, że w związku z dokonanym zgłoszeniem celnym do procedury dopuszczenia do obrotu na obszar celny Unii Europejskiej według zgłoszenia celnego urząd celno-skarbowy naliczył Państwu cło oraz VAT. Określone przez urząd należności zostały przez Państwa uiszczone. W następstwie dokonania ww. płatności powzięli Państwo wątpliwość co do zasadności uiszczenia cła, albowiem byli Państwo w posiadaniu dokumentacji uprawniającej do zwolnienia z konieczności uiszczania cła.
W związku z posiadanymi dokumentami złożyli Państwo do urzędu wniosek, w następstwie którego organ celny wydał decyzję, mocą której określił kwotę należności celnych przywozowych podlegających zwrotowi oraz orzekł o dokonaniu zwrotu tej kwoty na Państwa rachunek bankowy, jednocześnie określił różnicę podatku VAT pomiędzy kwotą podatku w prawidłowej wysokości, a kwotą podatku już wykazaną na zgłoszeniu celnym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty