Interpretacja indywidualna z dnia 19 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.269.2022.1.JS
Obowiązek oznaczania wyrobów akcyzowych podatkowymi znakami akcyzy, uznanie Spółki za podatnika oraz prawo do obniżenia kwoty akcyzy oraz wpłat dziennych o kwotę stanowiącą wartość podatkowych znaków akcyzy i moment dokonania tego obniżenia
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny prawnej skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku akcyzowym, dotyczącego obowiązku oznaczania wyrobów akcyzowych podatkowymi znakami akcyzy, uznania Spółki za podatnika oraz prawa do obniżenia kwoty akcyzy oraz wpłat dziennych o kwotę stanowiącą wartość podatkowych znaków akcyzy – jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Państwa wniosek z 23 listopada 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący obowiązku oznaczania wyrobów akcyzowych podatkowymi znakami akcyzy, uznania Spółki za podatnika oraz prawa do obniżenia kwoty akcyzy oraz wpłat dziennych o kwotę stanowiącą wartość podatkowych znaków akcyzy, wpłynął 29 listopada 2022 r. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
(…)(dalej: „Spółka”, „Wnioskodawca”) prowadzi działalności jako operator logistyczny. Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem podatku akcyzowego oraz posiada zezwolenie na prowadzenie składu podatkowego w rozumieniu przepisów ustawy akcyzowej (dalej: „skład podatkowy” lub „skład”).
Spółka magazynuje w składzie podatkowym wyroby akcyzowe, w szczególności napoje alkoholowe i wyroby energetyczne, należące do klientów Wnioskodawcy (dalej: „Klient” lub „Klienci”), oraz świadczy na ich rzecz inne usługi. W ramach tych usług Wnioskodawca, jako prowadzący skład podatkowy, m.in. oznacza znakami akcyzy podlegające temu obowiązkowi wyroby, znajdujące się w jego składzie podatkowym w procedurze zawieszenia poboru akcyzy, wyprodukowane przez inny podmiot. Wyroby te należą do Klientów nieposiadających zezwolenia na wyprowadzanie wyrobów akcyzowych ze składu podatkowego Spółki, o którym mowa w art. 54 ust. 1 UPA (dalej: „zezwolenie wyprowadzenia”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty