Interpretacja indywidualna z dnia 8 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.662.2022.3.TR
Spośród przewidzianych przez ustawodawcę dwóch trybów zapłaty/poboru podatku zastosowanie znajdzie tryb tzw. samoobliczenia (samowymiaru) i zapłaty podatku przez podatnika.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych: stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
26 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 23 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwania – pismami z 1 grudnia 2022 r. (wpływ 1 grudnia 2022 r.) oraz z 2 grudnia 2022 r. (wpływ 2 grudnia 2022 r.). Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
Opis stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych
Sp. z o.o. („Wnioskodawca”) jest spółką kapitałową z siedzibą w Polsce, działającą na rynku produktów spożywczych.
Spółka, w niedalekiej przyszłości, ma zamiar zmienić formę prawną prowadzenia działalności - przekształcić się w spółkę akcyjną („Spółka”).
Pan („Pracownik”) jest pracownikiem Wnioskodawcy zatrudnionym na podstawie umowy o pracę. Pracownik będzie stroną umów uczestnictwa w Programie motywacyjnym zawartych ze Spółką (jest Uczestnikiem), jednocześnie w umowie o pracę łączącej pracownika z Wnioskodawcą nie zostały zapisane uprawnienia do Uczestnictwa w Programie. Ponadto Pracownik jest polskim rezydentem podatkowym.
W celu zachęcenia kluczowej kadry managerskiej do realizacji określonych celów wyznaczonych przez Spółkę, jak również do podejmowania działań służących długoterminowemu budowaniu wartości Grupy Wnioskodawcy, Spółka rozważa wprowadzenie programu motywacyjnego („Program”) opartego o instrumenty finansowe - warranty subskrypcyjne uprawniające do nabycia Akcji Spółki. Kluczowym celem Programu jest również wzmocnienie retencji wśród kluczowej kadry menedżerskiej, poprzez wprowadzenie mechanizmów zachęcających uczestników Programu do jak najdłuższego zawodowego związania się ze Spółką.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty