Interpretacja indywidualna z dnia 24 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.828.2022.2.MK1
W zakresie skutków podatkowych udziału w Programie Motywacyjnym.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
24 sierpnia 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 24 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych udziału w Programie Motywacyjnym. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 28 października 2022 r. (wpływ 28 października 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Jest Pani osobą fizyczną posiadającą ośrodek interesów życiowych na terytorium Polski, a w konsekwencji osobą mającą miejsce zamieszkania dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych na terytorium Polski. Podlega Pani zatem w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości uzyskiwanych dochodów, bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów (tzn. jest polskim rezydentem podatkowym).
Jest Pani zatrudniona w spółce S.A. z siedzibą w Polsce (dalej: „Spółka”) i uzyskuje przychody wymienione w art. 13 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1128 ze zm.; dalej: „Ustawa o PIT”).
Uchwałą nr 1 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia z dnia 20 kwietnia 2021 roku postanowiono o ustanowieniu programu motywacyjnego w Spółce (dalej: „Program Motywacyjny”). Program Motywacyjny jest skierowany do Zarządu oraz Kluczowych Pracowników i Współpracowników Spółki, na zasadach określonych w uchwale oraz Regulaminie Programu Motywacyjnego (dalej: „Regulamin”) stanowiącym załącznik do uchwały Rady Nadzorczej z dnia 28 maja 2021 r.
Uchwałą nr 2 z dnia 17 maja 2021 roku, na podstawie art. 393 pkt 5 oraz art. 453 § 2 i § 3 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1467 ze zm.; dalej: „Ustawa KSH”), uwzględniając fakt podjęcia przez Walne Zgromadzenie uchwały w sprawie przyjęcia w Spółce Programu Motywacyjnego, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki podjęło decyzję o emisji łącznie nie więcej niż 1.790.400 warrantów subskrypcyjnych serii A (dalej: „Warranty”), oraz pozbawieniu dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru warrantów subskrypcyjnych imiennych serii w związku z uchwalonym Programem Motywacyjnym. Następnie uchwałą nr 3 z dnia 17 maja 2021 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki podjęło decyzję w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji zwykłych na okaziciela serii H, pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru akcji zwykłych na okaziciela serii H oraz w sprawie zmiany Statutu Spółki.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty