Interpretacja indywidualna z dnia 11 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.415.2022.2.JKU
Czy na skutek planowanego przekształcenia Wnioskodawcy w Spółkę Przekształconą w okresie opodatkowania Wnioskodawcy Ryczałtem nie powstanie, ani w Spółce, ani w Spółce Przekształconej określony w art. 28m ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT dochód z tytułu zmiany wartości składników majątku?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
2 czerwca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 1 czerwca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy na skutek planowanego przekształcenia Wnioskodawcy w Spółkę Przekształconą w okresie opodatkowania Wnioskodawcy Ryczałtem nie powstanie, ani w Spółce, ani w Spółce Przekształconej określony w art. 28m ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT dochód z tytułu zmiany wartości składników majątku.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 11 lipca 2022 r., które wpłynęło w tym samym dniu.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Spółka X sp. z o.o. (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest polskim rezydentem podatkowym i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych.
Spółka w grudniu 2021 r. na podstawie art. 28j ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. 1992 Nr 21, poz. 86, tj. z dnia 17 września 2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 1800), zwana dalej „Ustawą CIT”) złożyła zawiadomienie o wyborze opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek (ZAW-RD). Spółka wskazała jako okres opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek (dalej jako: „Ryczałt” lub „CIT estoński”) okres od 1 grudnia 2021 roku do 31 grudnia 2024 r.
Spółka spełniła wszystkie wymogi, jakie wynikają z Ustawy CIT, które uprawniają Spółkę do korzystania z opodatkowania Ryczałtem. Wnioskodawca, w szczególności wskazuje, że Spółka prowadzi działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, w której udziałowcami są wyłącznie osoby fizyczne nieposiadające praw majątkowych związanych z prawem do otrzymania świadczenia jako założyciele (fundatorzy) lub beneficjenci fundacji, trustu lub innego podmiotu albo stosunku prawnego o charakterze powierniczym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty