Interpretacja indywidualna z dnia 6 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.537.2022.4.KK
W zakresie ustalenia: Czy - w przypadku uznania, iż Spółka nie była zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) i wystąpienia przez Spółkę o stwierdzenie i zwrot nadpłaty tego podatku - Spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu podatkowego dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości tej części zwróconego podatku, który zaliczono uprzednio do kosztów podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne od Środków Trwałych, a przychód ten winien zostać rozpoznany w dacie otrzymania zwrotu podatku PCC? oraz w przypadku uznania, iż Spółka nie była zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) – czy i ewentualnie, w którym momencie Spółka będzie zobowiązana do korekty wartości początkowej opisanych Środków Trwałych oraz dokonanych odpisów amortyzacyjnych?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
29 czerwca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 29 czerwca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia:
- Czy - w przypadku uznania, iż Spółka nie była zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) i wystąpienia przez Spółkę o stwierdzenie i zwrot nadpłaty tego podatku - Spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu podatkowego dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości tej części zwróconego podatku, który zaliczono uprzednio do kosztów podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne od Środków Trwałych, a przychód ten winien zostać rozpoznany w dacie otrzymania zwrotu podatku PCC? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2);
- W przypadku uznania, iż Spółka nie była zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) – czy i ewentualnie, w którym momencie Spółka będzie zobowiązana do korekty wartości początkowej opisanych Środków Trwałych oraz dokonanych odpisów amortyzacyjnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty