Interpretacja indywidualna z dnia 4 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.234.2022.1.DP
Czy działalność Wnioskodawcy przedstawiona w opisanym zdarzeniu przyszłym prowadzi do powstania zakładu zagranicznego Wnioskodawcy na terytorium Polski w rozumieniu art. 4a pkt 11 ustawy o CIT i art. 5 UPO PL-AU?
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 21 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, który dotyczy powstania w Polsce zakładu.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca (dalej także: „Spółka”) posiada siedzibę działalności gospodarczej na terytorium Austrii. Wnioskodawca jest austriackim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca jest zarejestrowany na potrzeby VAT w Austrii, w tym na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych. Wnioskodawca nie jest zarejestrowany na potrzeby VAT w Polsce.
Spółka zawarła umowę konsorcjum (dalej: „Umowa Konsorcjum”) z polską spółką (dalej: „X PL”). Celem Umowy Konsorcjum jest wspólne przygotowanie i złożenie oferty, prowadzenie negocjacji oraz zawarcie i realizacja umowy (dalej: „Umowa”) na dostawę na terytorium Polski „budowli XYZ” (dalej: „Dostawa XYZ”) na rzecz polskiego nabywcy (dalej: „Nabywca”).
Nabywca posiada siedzibę działalności gospodarczej na terytorium Polski i jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny w Polsce. Nabywca jest również zarejestrowany na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych.
Przedmiotem Umowy zawartej z Nabywcą na Dostawę XYZ jest wykonanie w formule EPC/„pod klucz” kompletnego budynku z dwoma blokami (…) (dalej: „Bloki”), a w przypadku skorzystania przez Nabywcę z opcji przewidzianej w Umowie, z trzema Blokami, spełniającej wymagania mających zastosowanie w Polsce przepisów prawa, zezwoleń, wymagań technicznych zgodnie z Umową, norm technicznych i odpowiednich wymogów ochrony środowiska obowiązujących zgodnie z polskim prawem oraz prawem Unii Europejskiej. Strony Umowy ustaliły, że przedmiot Umowy będzie realizowany w formule obejmującej prace inżynierskie (w tym projektowe), zaopatrzeniowe i budowlane, a zasadniczym celem Umowy jest wybudowanie i oddanie do użytkowania kompletnego budynku spełniającego wymagania określone w Umowie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty