Interpretacja indywidualna z dnia 2 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.112.2022.2.MBD
W zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 16 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 4 maja 2022 r. (wpływ do Organu 9 maja 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca, należący do międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej X (dalej jako: „Grupa X” lub „Grupa”), jest opodatkowany na terenie Rzeczypospolitej Polski od całości swoich dochodów (tj. posiada na terenie Polski rezydencję podatkową).
Na terenie Rzeczypospolitej Polskiej Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie ubezpieczeń na życie, w tym wypadkowych i zdrowotnych.
Konkurując na rynku, Wnioskodawca nieustannie podejmuje działania w celu tworzenia nowych, zmienionych lub ulepszonych produktów i usług, które mógłby wprowadzić do swojej oferty, a także nieustannie zmienia, ulepsza i wprowadza nowe procesy, pozwalające mu na sprawniejszą obsługę klientów, efektywniejszą organizację, sprzedaż i lepszą organizację prowadzonej działalności gospodarczej.
Przedmiotowy wniosek dotyczy działań i kosztów ponoszonych przez Wnioskodawcę począwszy od 2018 r. do chwili obecnej.
Wyżej opisane prace nad rozwojem produktów, usług i procesów Wnioskodawca realizuje na podstawie sformalizowanych, obowiązujących w polskich spółkach Grupy X procedur, w szczególności Polityki Zarządzania Projektami i Programami oraz Procesu Zarządzania Projektami i Programami. Procedury te określają ścisłe ramy organizacyjne, w jakich prowadzone powinny być wspomniane prace, opracowane na podstawie najlepszych standardów zarządzania, takich jak PMBoK (Project Management Body of Knowledge) oraz metodyki PRINCE2 (Projects in Controlled Environments).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty