Interpretacja indywidualna z dnia 8 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.9.2022.2.MKU
1. Jak należy ustalić wartość przychodu podatkowego, który powstanie u Wnioskodawcy w rezultacie przekazania przedmiotowego majątku przez Likwidowaną spółkę Wnioskodawcy? 2. Jak dla celów podatkowych należy ustalić wartość poszczególnych składników majątku otrzymanych przez Wnioskodawcę w toku likwidacji Likwidowanej spółki?
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie pytań oznaczonych we wniosku Nr 2 i 3 jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
04 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 04 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie:
-sposobu ustalenia przychodu podatkowego, z tytułu nabycia składników majątku spółki z o.o., której Wnioskodawca jest udziałowcem,
-sposobu ustalenia wartości początkowej składników majątku otrzymanych przez Wnioskodawcę w wyniku likwidacji ww. spółki z o.o.
Wniosek nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z 02 marca 2022 r. Znak: 0111-KDIB2-1.4010.9.2022.1.MKU wezwano do jego uzupełnienia, co też nastąpiło 09 marca 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest spółką kapitałową, polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej „VAT”).
Wnioskodawca jest większościowym udziałowcem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji, podatnika podatku dochodowego od osób prawnych i czynnego podatnika podatku VAT („Likwidowana spółka”). Wnioskodawca jest podmiotem powiązanym z Likwidowaną spółką w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej „Ustawa o CIT”).
Likwidowana spółka jest właścicielem majątku ruchomego i nieruchomego, w szczególności majątku służącego do produkcji butelkowanej wody pitnej (dalej: „Majątek produkcyjny”). Majątek produkcyjny stanowi kompletną instalację przemysłową, tj. zawiera wszystkie kluczowe elementy materialne niezbędne dla prowadzenia produkcji.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty