Interpretacja indywidualna z dnia 16 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4011.125.2022.2.KW
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie opodatkowania usług informatycznych stawką ryczałtu podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych- usługi pośrednictwa komercyjnego.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
2 lutego 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 31 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5 %.
Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 14 marca 2022 r. (data wpływu 14 marca 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca :
Opis zdarzenia przyszłego
A. G. (dalej: Wnioskodawca) osobą fizyczną mającą miejsce zamieszkania oraz podlegającą w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia ich źródeł (nieograniczony obowiązek podatkowy) w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wnioskodawca prowadzi samodzielnie działalność gospodarczą, którą opodatkowuje zryczałtowanym podatkiem dochodowym, przy czym przychody wnioskodawcy z tytułu prowadzonej samodzielnie pozarolniczej działalności gospodarczej nie przekroczyły w ubiegłych latach i nie przekroczą w obecnym roku podatkowym kwoty 2 000 000 euro.
Przedmiotem przeważającej działalności prowadzonej przez Wnioskodawcę, zgodnie z wpisem w CEIDG, jest działalność sklasyfikowana kodem PKD 74.90.Z, tj. działalność związana z działalnością profesjonalną, naukową i techniczną, gdzie indziej niesklasyfikowaną.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Wnioskodawca zawarł z niepowiązaną spółką kapitałową, A Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Zleceniodawca) umowę o świadczenia usług pośrednictwa sprzedaży (dalej: Umowa) w zakresie sprzedaży usług informatycznych Spółki, która obejmuje zarządzanie relacjami z klientami oraz organizację kontraktów zawieranych przez Spółkę.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty