Interpretacja indywidualna z dnia 10 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.38.2022.1.MST
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 62.01.12 oraz 62.02.30 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, a przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 62.01.11 12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
10 stycznia 2022 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawczyni prowadzi indywidualną działalność gospodarczą od 2 kwietnia 2021 r. zarejestrowaną pod numerem NIP: ... . Wnioskodawczyni posiada nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w myśl art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej przywoływana jako PIT) oraz jest czynnym podatnikiem VAT. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą pod wiodącym kodem PKD 62.01.Z – działalność związana z oprogramowaniem. Pozostały rodzaj prowadzonej działalności to PKD: 62.02.Z – działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki. Wnioskodawca jako formę opodatkowania podatkiem dochodowym wybrał ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.
W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawczyni świadczy następujące usługi:
1)PKWiU 62.01.12 – Usługi związane z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla sieci i systemów komputerowych. Świadczone usługi polegają na planowaniu i przeprowadzaniu warsztatów, na których zbierane są wymagania i potrzeby od klienta lub użytkowników jego aplikacji bądź stron internetowych. Po ustaleniu potrzeb klienta wykonywane są następujące czynności: planowanie prac UX oraz UI, które polegają na analizie wniosków z przeprowadzonych badań użyteczności, potrzeb klienta oraz określeniu sposobu działania i określaniu konieczności przeprojektowania procesu bądź stworzenia nowej grafiki interfejsu strony internetowej lub aplikacji/systemu (UI). Analizowane są zachowania użytkowników na stronach internetowych/aplikacjach klienta w celu określenia poziomu intuicyjności, łatwości w poruszaniu się użytkowników po aplikacji bądź stronie internetowej oraz wyłapaniu błędów bądź problemów z funkcjonalnością produktów. Następnie, po przeprowadzonej analizie, w ramach usługi Wnioskodawczyni tworzy dokumentację programu komputerowego, projektuje makiety i prototypy stron internetowych/aplikacji, tworzy architekturę informacji, czyli projektuje strukturę rozłożenia i zagnieżdżenia treści w obrębie strony internetowej/aplikacji w taki sposób, aby użytkownik mógł poruszać się tam intuicyjnie i sprawnie oraz projektuje procesy stron internetowych,
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty