Interpretacja indywidualna z dnia 25 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.1123.2021.2.MAP
określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 25 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 21 stycznia 2022 r. (wpływ 21 stycznia 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie usług informatycznych. Na dzień złożenia wniosku Pana przychody z działalności gospodarczej opodatkowane były podatkiem liniowym. Przychody z Pana działalności gospodarczej nie przekraczają 2 000 000 euro. Działalność ta jest sklasyfikowana pod symbolem PKD 62.09.Z - pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych. Zakres świadczonych usług obejmuje wykonywanie czynności jako analityk biznesowy w branży IT dla innych podmiotów, takich jak: analiza wymagań biznesowych, projektowanie rozwiązań związanych z wdrażaniem nowych funkcjonalności w systemie, modelowanie i projektowanie automatycznych procesów wdrożeniowych nowych funkcjonalności w systemie. Zakres tych usług został sklasyfikowany przez GUS pod symbolem PKWiU 62.01.12.0 – usługi związane z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla systemów i sieci komputerowych. Do zakresu usług należą także: wsparcie oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów dla zespołów wdrożeniowych poprzez: wykonywanie testów aplikacji (sprawdzanie czy program, który został stworzony nie posiada błędów i działa zgodnie z założeniami projektowymi), raportowanie błędów, omawianie wymagań biznesowych, omawianie sposobu wdrażania funkcjonalności, omawianie integracji oraz zaproponowanych rozwiązań i technologii. Zakres tych usług został sklasyfikowany przez GUS pod symbolem PKWiU 62.02.30.0 – usługi pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego. Do zakresu świadczonych usług nie wchodzą takie zadania jak: projektowanie, programowanie i rozwój oprogramowania, tworzenie oprogramowania, modyfikowanie oprogramowania, ulepszanie oprogramowanie, programowanie testowanego oprogramowania, poprawianie błędów oprogramowania, doradztwo w zakresie oprogramowania, usługi i doradztwo w zakresie sprzętu komputerowego. Nie świadczy Pan usług w zakresie instalowania oprogramowania oraz usług związanych z zarządzaniem siecią i systemami informatycznymi.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty