Interpretacja indywidualna z dnia 7 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.560.2021.1.IZ
nieuznania sprzedaży majątku za zbycie przedsiębiorstwa lub ZCP oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej Transakcję –
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 w zw. z art. 14r ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z 11 sierpnia 2021 r. (data wpływu 11 sierpnia 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- nieuznania sprzedaży majątku za zbycie przedsiębiorstwa lub ZCP oraz braku wyłączenia transakcji z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT – jest prawidłowe,
- prawa do odliczenia podatku naliczonego na podstawie wystawionej przez Zbywcę faktury/faktur dokumentującej Transakcję – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
11 sierpnia 2021 r. wpłynął wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania sprzedaży majątku za zbycie przedsiębiorstwa lub ZCP i braku wyłączenia transakcji z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego na podstawie wystawionej przez Zbywcę faktury/faktur dokumentującej Transakcję.
We wniosku wspólnym przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością posiadającą siedzibę oraz zarząd na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie wynajmu, zarządzania oraz komercjalizacji nieruchomości handlowych położonych w …. Spółka jest czynnym podatnikiem VAT.
Spółka, celem rozszerzenia prowadzonej przez siebie działalności, planuje zakup zabudowanej nieruchomości należącej do A sp. z o. o. (dalej: „” lub „”). A oraz Wnioskodawca są podmiotami powiązanymi. Właścicielem pośrednio lub bezpośrednio 100% udziałów w Spółce oraz w A jest spółka B.S.A. (dalej: „”) z siedzibą w …. B. posiada 100% akcji w C. S.A. (dalej: „”), a C posiada 100% udziałów w A. Jednocześnie B posiada 53,88% udziałów w Spółce, a C posiada 46,12% udziałów w Spółce.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty