Interpretacja indywidualna z dnia 23 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.429.2021.2.MAP
ustalenie wysokości stawki opodatkowania z prowadzonej działalności usługowej
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z dnia 14 kwietnia 2021 r. (data wpływu 19 kwietnia 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 21 lipca 2021 r. (data wpływu 26 lipca 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie:
- możliwości opodatkowania ryczałtem działalności gospodarczej Wnioskodawcy – jest prawidłowe,
- zastosowania właściwej stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych – jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Wniosek, na wezwanie Organu uzupełniono pismem z dnia 21 lipca 2021 r. (data wpływu 26 lipca 2021 r.).
We wniosku po jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
W piśmie z dnia 26 lipca 2021 r., stanowiącym uzupełnienie wniosku, Wnioskodawca wskazał, planuje otwarcie działalności gospodarczej od 1 września 2021 r. Będzie On prowadził działalność w oparciu o księgowości uproszczoną na potrzeby ryczałtu ewidencjonowanego oraz rozliczać się będzie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, co zgłosi na druku CEIDG-1 w dniu 31 sierpnia 2021 r. Do działalności, którą planuje wykonywać Wnioskodawca nie mają zastosowania wyłączenia znajdujące się w art. 8 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Zamierza On podpisać umowę pośrednictwa handlowego z firmą … S.A. z dniem 2 września 2021 r. Dochodem będzie tylko prowizja od sprzedaży, którą wypłacać będzie … S.A. za sprzedaż produktów, które nie są własnością Wnioskodawcy a zostaną sprzedane za pośrednictwem platformy … S.A., która nalicza odpowiednią prowizję za sprzedaż produktów zakwalifikowanych do Jego konta. Umowa pomiędzy Wnioskodawcą a … S.A. to umowa, w której przychodem Wnioskodawcy jest prowizja od sprzedaży towaru, którego właścicielem jest … S.A. i została dokonana za pomocą platformy… S.A. Będzie to przychód z działalności gospodarczej udokumentowany fakturą wystawioną przez Wnioskodawcę na podmiot … S.A. Kwota prowizji jest wyliczana od obrotu na podstawie marżowości produktu i mieści się w zakresie do 5% do 26%. Działalność Wnioskodawcy będzie polegała na sprzedaży produktów … tj. suplementów diety. Przeważające PKD planowanej działalności to 47.19.Z - Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach. Symbol PKWIU planowanej przez wnioskodawcę działalności gospodarczej to 47.00 - Sprzedaż detaliczna z wyłączeniem handlu pojazdami samochodowymi.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty