16.02.2021 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 16 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.803.2020.1.AA

Skutki podatkowe hodowli królików ras mięsnych oraz sprzedaży jaj.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 listopada 2020 r. (data wpływu 17 listopada 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych hodowli królików ras mięsnych oraz sprzedaży jaj – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych hodowli królików ras mięsnych oraz sprzedaży jaj.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest rolnikiem, posiada niewielkie gospodarstwo rolne o powierzchni (...) ha ((…) ha przeliczeniowych). Wnioskodawca jest objęty ubezpieczeniem w KRUS. Wnioskodawca opłaca podatek rolny. Nie prowadzi działalności gospodarczej. Wnioskodawca nie zatrudnia pracowników na umowę o pracę, zlecenie itp.

W gospodarstwie Wnioskodawca hoduje kury ((…) sztuk niosek) i pozyskuje jaja konsumpcyjne. Hoduje również króliki mięsne na rzeź (docelowo zamierza hodować (…) matek króliczych).

Wnioskodawca zgłosił do Inspekcji Weterynaryjnej zamiar prowadzenia sprzedaży bezpośredniej produktów pochodzenia zwierzęcego ze swojego gospodarstwa rolnego: tj. pozyskanie i sprzedaż jaj konsumpcyjnych kurzych oraz chów królików z przeznaczeniem na ubój i sprzedaż tuszek króliczych świeżych. Dzięki temu nadwyżkę ponad to, co Wnioskodawca sam zużywa w swoim gospodarstwie domowym sprzedaje bezpośrednio ze swego gospodarstwa rolnego klientom końcowym. Wnioskodawca prowadzi odpowiednią ewidencję sprzedaży bezpośredniej, która jest wymagana przez Inspekcję Weterynaryjną, jest w niej kolejny numer, data sprzedaży, przychód, przychód narastająco, ilość sprzedanych produktów. Przewidywana przez Wnioskodawcę wielkość sprzedaży jaj tygodniowo to około 420 sztuk, a tuszek króliczych około 5 sztuk tygodniowo.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne