Odliczenie częściowego podatku naliczonego w Polsce, z tytułu nabywanych towarów i usług związanych z realizowanymi przez Bank Oddział Usługami IT HUB i Dodatkowymi Usługami, przy zastosowaniu współczynnika proporcji obliczonego w oparciu o przedstawioną metodologię.
Składniki majątkowe i niemajątkowe mające być przedmiotem aportu do nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością stanowić będą zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT. Wniesienie Działu do nowoutworzonej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będzie neutralne podatkowo na gruncie ustawy o CIT dla Wnioskodawcy.
Skutki podatkowe przeniesienia części pracowników Działów do Oddziału.
Obowiązek prowadzenia i przesyłania ksiąg rachunkowych przez Oddział zagranicznej Spółki w Polsce.
Możliwość amortyzacji - wartości początkowej stanowiącej różnicę między wartością rynkową Składników Majątku a ceną nabycia ZCP.
Oddział stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku CIT, tym samym na moment wydzielenia Oddziału do nowoutworzonej w tym celu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu z tego tytułu na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 9 a contrario ustawy o CIT.
Preferencyjne opodatkowanie 5% stawką podatku dochodowego od osób prawnych w stosunku do dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej uwzględnionych w cenie usługi udostępniania oprogramowania w modelu SaaS oraz brak możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania 5% stawką podatku dochodowego od osób prawnych w stosunku do dochodów z opłat licencyjnych, ponieważ udostępnianie oprogramowania
Uznanie wydzielonego majątku spółki za ZCP, a tym samym sprzedaż za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT.
W zakresie ustalenia, czy planowany przez Wnioskodawcę aport Oddziału będzie stanowił wniesienie w formie wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a tym samym wartość wkładu nie będzie zaliczana do przychodów Wnioskodawcy na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 25 lit. b) w zw. z art. 12 ust. 1 pkt 7) powołanej ustawy.
Prawo do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego przez Oddział przedsiębiorcy zagranicznego oraz uznanie opisanych transakcji za niepodlegające opodatkowaniu.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w stanie faktycznym opisanym we Wniosku, prowadzenie działalności przez Wnioskodawcę przy wykorzystaniu Oddziału znajdującego się w Polsce, który wspiera działalność Wnioskodawcy w zakresie badań klinicznych poprzez przeprowadzenie wizyty opieki domowej w Polsce, Wnioskodawca posiada zakład w Polsce w rozumieniu art. 5 UPO Polska-Węgry i tym samym
Ustalenie, czy oddział Wnioskodawcy w Niemczech można będzie zakwalifikować jako zakład w rozumieniu art. 5 ust. 1 umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku, podpisana w Berlinie dnia 14 maja 2003 r.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz opodatkowanie świadczeń dokonywanych przez Oddział na rzecz Spółki.
Skutki podatkowe wynikające z planowanej zmiany sposobu rejestracji Spółki zagranicznej na potrzeby VAT w Polsce.
Skutki podatkowe wynikające z planowanej zmiany sposobu rejestracji Spółki zagranicznej na potrzeby VAT w Polsce.
Stosowanie NIP Spółki macierzystej na potrzeby przygotowania struktury JPK_KR.
Ustalenie obowiązku poboru podatku u źródła za okres 2019-2024 oraz konieczności naliczania podatku u źródła za lata ubiegłe w związku z funkcjonowaniem Oddziału Spółki w Niemczech
Stosowanie NIP spółki macierzystej na potrzeby przygotowania struktury JPK_KR.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z zakupów związanych z funkcjonowaniem Oddziału oraz prawo do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.
Uznanie czynności realizowanych między Oddziałem a Centralą za podlegające opodatkowaniu VAT oraz prawo do odliczenia podatku w związku z świadczeniem usług.
Skutki podatkowe od przerzuconych dochodów, o których mowa w art. 24aa ust. 10 ustawy o CIT.
Zaliczenie VATu z błędnie wystawionych faktur do kosztów uzyskania przychodów.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności wykonywanych pomiędzy Oddziałem a macierzystym podmiotem zagranicznym (Centralną) oraz pomiędzy Oddziałem i innym Oddziałem (Oddziałem w Szwecji).