Czy w świetle art. 13 UPO SWE-PL wydanie udziałów w Spółkach Zależnych, o którym mowa w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, nie będzie podlegać po stronie Wnioskodawcy opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce.
Czy w świetle art. 13 UPO NL-PL wydanie udziałów w Spółce Zależnej, o którym mowa w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, nie będzie podlegać po stronie Wnioskodawcy opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce?
Ustalenia czy dochód z tytułu zbycia udziałów w Spółce Zależnej (które pośrednio będzie skutkować również przeniesieniem udziałów w Pozostałych Spółkach Zależnych) na rzecz Inwestora nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Ustalenie, czy w świetle art. 13 UPO SWE-PL wydanie udziałów w Spółce Zależnej, o którym mowa w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, nie będzie podlegać po stronie Wnioskodawcy opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce.
Skoro w wartości pozycji „elektrownie wiatrowe" nie ma nieruchomości w rozumieniu KC, a pozycje te stanowią ponad 50% sumy aktywów Spółek Zależnych, to w świetle art. 13 ust. 1 UPO SWE-PL, wydanie udziałów w Spółkach Zależnych, o którym mowa w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, nie będzie podlegać po stronie Wnioskodawcy opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce.
Brak stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz wystawiania i odbierania faktur ustrukturyzowanych w Krajowym Systemie e-Faktur.
W zakresie ustalenia: 1. czy Wnioskodawca spełnia przesłanki do uznania go za spółkę holdingową w rozumieniu art. 24m ust. 1 pkt 2 ustawy CIT, 2. czy spółki zależne, będą spełniały przesłanki do uznania ich za spółki zależne w rozumieniu art. 24m ust. 1 pkt 3 ustawy CIT, 3. czy w przypadku uznania stanowiska Wnioskodawcy przedstawionego w pytaniach numer 1-2 za prawidłowe czy Wnioskodawca będzie uprawniony
Czy otrzymana przez Spółkę wartość VAT należnego, wynikająca z faktury wystawionej przez Spółkę, w związku z aportem do Spółki zależnej prawa użytkowania wieczystego nieruchomości, stanowi dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o CIT.
Ustalenie czy Spółka spełnia przesłankę określoną w art. 24m ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
1. Czy Wnioskodawca spełnia przesłanki do uznania go za spółkę holdingową w rozumieniu art. 24m ust. 1 pkt 2 ustawy CIT? 2. Czy spółki zależne, w których Wnioskodawca posiada udziały spełniają przesłanki do uznania ich za spółki zależne w rozumieniu art. 24m ust. 1 pkt 3 ustawy CIT? 3. Czy w przypadku uznania stanowiska Wnioskodawcy przedstawionego w pytaniach numer 1-2 za prawidłowe czy Wnioskodawca
Czy objęcie udziałów w Spółce Zależnej w zamian za wkład pieniężny stanowiło formę „nabycia” Udziałów w rozumieniu art. 14 ust. 1 Ustawy Nowelizującej?
Czy sprzedaż udziałów w Spółkach Zależnych przez Wnioskodawcę w okresie pomiędzy 1 stycznia 2023 r. a 31 grudnia 2023 r., jednakże po upływie dwóch lat od dnia ich nabycia, będzie korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 24o Ustawy o CIT?
1. Czy do okresu, o którym mowa w art. 24m ust. 2 ustawy o CIT - co najmniej 2 lat nieprzerwanego spełniania warunków określonych w art. 24m ust. 1 pkt 1-4 ustawy o CIT, wlicza się także okres spełniania tych warunków przed dniem 1 stycznia 2022 r.? 2. Czy biorąc pod uwagę, że udziały i akcje w Spółkach sprzedawanych zostały nabyte przed 1 stycznia 2021 r., Wnioskodawca w przypadku ich odpłatnego zbycia
Ustalenie czy do okresu wskazanego w art. 24m ust. 2 wlicza się także okres spełniania tych warunków sprzed 1 stycznia 2023 r.; spełnienie wszystkich warunków uznania Wnioskodawcy za spółkę holdingową; spełnienie przez Spółkę Zależną wszystkich warunków dotyczących posiadania statusu krajowej spółki zależnej w myśl art. 24m ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy o CIT; możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz odliczenie podatku VAT od nabywanych usług.
Ustalenie, czy brak wypłat dla członków zarządu spółki zależnej skutkuje powstaniem przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
Koszty uzyskania przychodu od przychodu powstałego z wniesienia praw majątkowych w postaci Wierzytelności w zamian za udziały w podwyższonym kapitale zakładowym SPV ustala się w wysokości kwoty nominalnej wartości kapitału udzielonych Pożyczek oraz koszty uzyskania przychodu od przychodu powstałego z wniesienia praw majątkowych w postaci Należności w zamian za udziały w podwyższonym kapitale zakładowym
Czy Spółka będzie spełniała warunek uprawniający ją do zwolnienia z Opodatkowania podatkiem dochodowym zbycia udziałów w Krajowych Spółkach Zależnych, o którym mowa w art. 24o ust. 3 ustawy o CIT w brzmieniu od 1 stycznia 2022 r.? Czy Spółka spełnia warunek dotyczący statusu spółki holdingowej w rozumieniu art. 24m pkt 2 lit. e) ustawy o CIT w brzmieniu od 1 stycznia 2022 r.? Czy dochód osiągnięty
CIT - w zakresie skutków podatkowych zbycia akcji w celu ich dobrowolnego umorzenia.
w zakresie skutków podatkowych objęcia przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce Zależnej w zamian za wkład pieniężny, odpowiadający wartości nominalnej obejmowanych udziałów i jednocześnie niższy niż wartość rynkowa obejmowanych udziałów.