Interpretacja indywidualna z dnia 23 listopada 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.421.2023.2.SP
Ustalenie czy Spółka spełnia przesłankę określoną w art. 24m ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie spełnienia przesłanki, o której mowa w art. 24m ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych – jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
3 sierpnia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 3 sierpnia 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie spełnienia przesłanki określonej w art. 24m ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Uzupełnili go Państwo pismem z 18 października 2023 r. (data wpływu tego samego dnia).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A. S.A. (dalej: „A.” lub „Spółka”) powstała w 2010 roku (pierwotnie jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a następnie została przekształcona w 2017 roku w spółkę akcyjną) i działa w branży (…). Spółka posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o CIT.
Od sierpnia 2017 r. do stycznia 2023 r. A. była spółką notowaną w alternatywnym systemie obrotu B. organizowanym przez C. W styczniu 2023 r. akcje A. zostały dopuszczone do obrotu na rynku regulowanym organizowanym przez C. na tzw. głównym parkiecie.
Spółka samodzielnie wykonuje podstawowe funkcje gospodarcze i prowadzi rzeczywistą działalność gospodarczą na terytorium Polski w rozumieniu ustawy o CIT.
Przedmiotem działalności A. jest (…), które następnie są szczegółowo opracowywane poprzez podmioty zależne od A.
Spółka jest 100% udziałowcem jednej spółki zależnej z siedzibą w Polsce (nazwa spółki zależnej: D. sp. z o.o.) prowadzącej działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W przyszłości, w ramach prowadzonego modelu biznesowego, A. będzie tworzyć kolejne spółki zależne (dalej: „Spółki celowe”). Zgodnie z założeniami, wszystkie Spółki celowe mają być prowadzone w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty