Ustalenie podstawy opodatkowania i sposobu dokumentowania zwrotu wydatków.
Uznanie wniesienia w formie aportu koparko-ładowarki do Spółki za czynność pozostającą poza zakresem opodatkowania VAT, brak obowiązku wystawiania faktury VAT na Spółkę w związku z wniesieniem w formie aportu koparko-ładowarki.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług przekazanych Wnioskodawcy przez Handlowców środków pieniężnych (money back) oraz braku opodatkowania przekazania przez Wnioskodawcę na rzecz Operatora Platformy środków pieniężnych (money back), które Wnioskodawca otrzymał od Handlowców.
Poniesione przez Wnioskodawcę wydatki w związku z wykonywanymi przez pracowników zadaniami służbowymi, które nie mieszą się w katalogu art. 16 ustawy o CIT i które Wnioskodawca zamierza księgować w oparciu o raport złożony przez pracownika zgodnie z wewnętrzną polityką z załączonym zdjęciem/skanem dokumentu, Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów.
Brak dokumentów, z których jednoznacznie wynika, że to Wnioskodawca, w określonym terminie i danej kwocie poniósł konkretne wydatki, w związku z remontem budynku mieszkalnego i budową nowego budynku mieszkalnego, nie uprawnia do uwzględnienia ich przy obliczaniu przez Wnioskodawcę dochodu zwolnionego.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży zabudowanej nieruchomości składającej się z działki ewidencyjnej oraz obowiązek udokumentowania tej sprzedaży fakturą.
Prawo do zastosowania stawki 0% z tytułu przemieszczenia towarów, w przypadku gromadzenia wskazanych dokumentów (faktury od przewoźnika towarów oraz bankowego potwierdzenia przelewu, potwierdzającego zapłatę za wysyłkę lub transport towarów).
Zachowanie prawa do odliczenia w przypadku przechowywania faktur wyłącznie w wersji elektronicznej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydaytków na podstawie paragonu, rachunku, biletu wstępu.
Prawo do stosowania 0% stawki VAT dla WDT i WDTD na podstawie dokumentów gromadzonych w opisanych scenariuszach.
Opodatkowanie transakcji sprzedaży niezabudowanej działki gruntu powstałej w wyniku podziału działki bez uwzględniania zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 i pkt 2 ustawy oraz obowiązek udokumentowania fakturą VAT transakcji.
Dotyczy ustalenia: • czy w sytuacji braku możliwości uzyskania danych koniecznych do wystawienia faktury VAT RR (m. in. imię i nazwisko, NIP, PESEL, nr dowodu osobistego sprzedawcy) Wnioskodawca ma prawo udokumentować zakup produktów rolnych na giełdzie poprzez wystawienie dowodu wewnętrznego niezawierającego w swej treści oznaczenia strony sprzedającej i na podstawie takiego dowodu wewnętrznego zaliczyć
Darowizna w gotówce wpłacona jako wpłata własna w imieniu darczyńcy nie wypełnia wymogu właściwego udokumentowania, w związku z czym nie można skorzystać ze zwolnienia.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziałów we współwłasności Nieruchomości – działki oraz obowiązku wystawienia faktury.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania, sposób dokumentowania udzielanych rabatów pośrednich, prawo i termin obniżenia podatku należnego z tytułu udzielanych rabatów pośrednich oraz konieczność odzwierciedlenia czynności udzielania rabatu w ewidencji VAT.
Obniżenie kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem towarów udokumentowanych „paragonem niefiskalnym”.
Możliwość zaliczenia wydatków na zakup towarów, nabytych za pośrednictwem portali internetowych, do kosztów uzyskania przychodu (dokumentowanie wydatków).
Skutki podatkowe wypłacanych przez Zbywcę Płatności Gwarancyjnych, zwrotu przez Nabywcę części Płatności Gwarancyjnej z tytułu Rozliczenia Rocznych Opłat Eksploatacyjnych oraz rozliczenia dokonywanego w związku z wypłatą przez najemców na rzecz Nabywcy kar umownych.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku wykazanego na fakturze VAT RR w sytuacji wpisania w tytule przelewu jedynie numeru faktury VAT RR, bez podania daty faktury VAT RR.
Brak podlegania opodatkowaniu usług świadczonych przez lekarza weterynarii niebędącego pracownikiem Inspekcji Weterynaryjnej na rzecz Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz sposób dokumentowania świadczonych usług.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT z tytułu świadczenia usług, w zamian za które pobierane są opłaty dodatkowe, nieuznanie opłaty dodatkowej za wynagrodzenie za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, w przypadku gdy nie można zidentyfikować usługobiorcy, a co za tym idzie także wyegzekwować tej opłaty i sposób dokumentowania opłaty dodatkowej w przypadku
Określenie czy podstawą do uznania wydatków na nabycie uszkodzonych sprzętów RTV stanowiących w chwili nabycia odpad, za koszty uzyskania przychodu będą dowody wewnętrzne bez danych personalnych osób fizycznych sprzedających te towary.