Niepodleganie opodatkowaniu darowizny pojazdu samochodowego wykupionego z leasingu.
Ustalenie czy część odsetkowa raty leasingu operacyjnego stanowi koszt używania samochodu osobowego i podlega ograniczeniu w zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów.
Wydatki na opłaty leasingowe będą stanowić koszty uzyskania przychodów działalności gospodarczej z uwzględnieniem art. 23 ust. 1 pkt 46a oraz art. 23b ustawy PIT.
Podatek od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur w związku z opłatą ubezpieczeniową przy leasingu.
Interpretacja ogólna w sprawie kwalifikacji umów leasingu operacyjnego na gruncie przepisów o schematach podatkowych.
Brak opodatkowania czynności darowizny samochodu wykupionego z leasingu oraz uznanie, że darowizna samochodu nie spowoduje obowiązku korekty odliczonego podatku VAT od opłaty wstępnej, rat leasingowych i wydatków eksploatacyjnych (opłat serwisowych, zakupu paliwa).
Określnie kosztów nabycia samochodu zakupionego na zasadach leasingu konsumenckiego.
Skutków podatkowych odpłatnego zbycia samochodu osobowego wykupionego z leasingu.
Dotyczy ustalenia, czy po zawarciu umowy leasingu operacyjnego i rozpoczęciu użytkowania samochodu osobowego i ewidencjonowaniu używania pojazdu, przy takim stanie faktycznym jaki został przedstawiony i przy wykorzystaniu pojazdu wyłącznie w celach związanych z działalnością gospodarczą Spółki, Spółka zobowiązana będzie do zapłaty ryczałtu w oparciu o art. 28m ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy o podatku dochodowym
Opodatkowanie dochodów pochodzących z działalności gospodarczej osiągniętych z realizacji nowej inwestycji określonej w decyzji o wsparciu.
Niepodleganie opodatkowaniu sprzedaży samochodu wykupionego z leasingu.
Ustalenie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem kampera.
Brak opodatkowania podatkiem VAT darowizny samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego.
Opodatkowanie sprzedaży, leasingu nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Dotyczy ustalenia, czy dyskonto oraz prowizja zastosowane przy sprzedaży wierzytelności z tytułu umów leasingu w ramach Umowy będą stanowiły pośredni koszt uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy potrącalny jednorazowo w momencie jego poniesienia, którym będzie dzień sprzedaży wierzytelności do Banku, oraz czy zmiana dyskonta, po sprzedaży wierzytelności spowodowana wysokością zmiennej stopy procentowej
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu wykupionego z leasingu wykorzystywanego wyłącznie do celów prywatnych.
Możliwość zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z leasingowanymi samochodami osobowymi, bez stosowania limit wskazanego w art. 16 ust 1 pkt 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na eksploatację i utrzymanie leasingowanych dwóch samochodów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup drugiego samochodu w ramach leasingu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup drugiego samochodu w ramach leasingu.
Dotyczy ustalenia, czy limit 150 000,00 zł może być osobno naliczony dla leasingu (opłata wstępna i raty leasingowe) oraz osobno dla transakcji wykupu samochodu na własność.
Dotyczy ustalenia, czy w związku z udostępnieniem samochodu pracownicy przebywającej obecnie na urlopie macierzyńskim (a kolejno na urlopie rodzicielskim) Wnioskodawcy przysługuje prawo do zastosowania kosztów uzyskania przychodów związanych z ponoszonymi wydatkami jak opłata leasingowa, ubezpieczenie AC a także wydatki związane z eksploatacją tego samochodu na zasadach określonych w art. 15 oraz art
Sprzedaż samochodu wykupionego z leasingu do majątku prywatnego nie spowoduje obowiązku zapłaty podatku VAT.