Możliwość zastosowania 5,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 41.00.31.0 oraz PKWiU 41.00.32.0.
Wnioskodawca będzie miał prawo do opodatkowania przychodów ze sprzedaży wybudowanych budynków mieszkalnych zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne według 5,5% stawki ryczałtu, określonej w art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a ww. ustawy.
Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy zaliczenia wydatków robot budowlanych w bieżące KUP w dacie ich poniesienia
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w oparciu o art. 89b ustawy, a tym samym uprawnienie do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o skorygowaną wcześniej kwotę podatku naliczonego.
Opodatkowanie przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz (po przekroczeniu limitu, o którym mowa w art. 6 ust. 4 pkt 1 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne) podatkiem liniowym a także koszty uzyskania przychodów z tytułu
Opodatkowanie przychodów z usług remontowo-budowlanych (wyburzeniowych) na nieruchomościach w Niemczech polskiego rezydenta podatkowego.
Opodatkowanie dochodów i rozliczenie kosztów uzyskania przychodów z tyt. robót budowlanych wykonywanych na terytorium Niemiec.
Możliwość opodatkowania 5,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 41.00.11.0, 41.00.12.0, 41.00.13.0, 41.00.14.0.
Stawka zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Dotyczy możliwości rozliczenia świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość skorzystania z tzw. ulgi na zabytki (art. 26hb ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
Przychody uzyskiwane przez Państwa ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej opisanych czynności sklasyfikowanych do Sekcji F, Dział 41 PKWiU są przychodami z robót budowlanych a nie jak wskazują Państwo we własnym stanowisku przychodami z działalności wytwórczej. Przychody te mogą być opodatkowane 5,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a
Powstanie przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu solidarnej odpowiedzialności Spółki (Generalnego Wykonawcy) za roszczenia wynikające z dalszej umowy o roboty budowlane.
Możliwość skorzystania z odliczenia wydatków poniesionych na nabycie oraz roboty budowlane w zabytku nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków.
Ustalenie, czy Wnioskodawca, jeżeli zawrze umowę najmu wozu wiercącego i samojezdnych ładowarek, będzie zobowiązany naliczyć i pobrać zryczałtowany podatek dochodowy (tzw. podatku u źródła) od kontrahenta z siedzibą w Republice Czeskiej.
ustalenie, czy wskazane w opisie zdarzenia przeszłego prace/roboty budowlane stanowić będą nakłady skutkujące ulepszeniem środków trwałych w postaci budynków, w których Wnioskodawca prowadzi działalność bankową, będąc pracami polegającymi na przebudowie, rozbudowie, rekonstrukcji, adaptacji lub modernizacji i tym samym, czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na ich wykonanie powiększą wartość początkową
cele mieszkaniowe - wydatki poniesione na roboty budowlano-remontowe oraz zakup lokalu mieszkalnego
w zakresie powstania przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu solidarnej odpowiedzialności Spółki (Generalnego Wykonawcy) za roszczenia wynikające z dalszej umowy o roboty budowlane
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania odwrotnego obciążenia dla wymienionych we wniosku czynności nabywanych przez Wnioskodawcę od podwykonawców.
w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 23% dla usługi naprawy oraz wymiany uszkodzonych elementów instalacji elektrycznej