07.10.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2020, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.548.2020.1.IK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.548.2020.1.IK

Dokumentowanie udzielonych upustów, prawa do obniżenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego o wartość udzielonych upustów oraz w zakresie ustalenia momentu, w którym Spółka będzie uprawniona do dokonania ww. czynności.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 6 lipca 2020 r. (data wpływu 10 lipca 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania udzielonych upustów, prawa do obniżenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego o wartość udzielonych upustów oraz w zakresie ustalenia momentu, w którym Spółka będzie uprawniona do dokonania ww. czynności jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 lipca 2020 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania udzielonych upustów, prawa do obniżenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego o wartość udzielonych upustów oraz w zakresie ustalenia momentu, w którym Spółka będzie uprawniona do dokonania ww. czynności.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Działalność Wnioskodawcy skupia się na produkcji piskląt jednodniowych typu brojler i ich dostawie hodowcom.

Proces produkcyjny przedstawia się w ten sposób, że Wnioskodawca nabywa jaja wylęgowe z ferm reprodukcyjnych objętych pełnym programem szczepień oraz kontrolą sanitarno-weterynaryjną. Po przetransportowaniu jaj do zakładu wylęgowego Wnioskodawcy i ich rozładunku, jaja umieszczane są na wózkach lęgowych w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu. Nałożone i zdezynfekowane jaja trafiają na 18 dni do aparatów lęgowych, gdzie za pomocą systemu kontroli warunki mikroklimatyczne pozostają optymalne i zapewniają najlepszy wylęg. Średnio, po 18,5 dniach inkubacji, jaja przekładane są do aparatów klujnikowych. Przed przekładem jaja są świetlone po to, żeby usunąć jaja niezapłodnione. Po zakończeniu przekładu zaczyna się etap klucia, który trwa co najmniej 3 dni. Po zakończonym etapie pisklęta są wybierane, poddawane starannemu procesowi selekcji.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne