Interpretacja indywidualna z dnia 29.09.2020, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.611.2020.1.AC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.611.2020.1.AC
Ulga B+R
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 i art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Zainteresowanych przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 20 lipca 2020 r. (data wpływu 24 lipca 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 lipca 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej.
We wniosku złożonym przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania
- Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania
- Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania
przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:
Zainteresowany będący stroną postępowania oraz dwie osoby fizyczne wskazane we wniosku jako zainteresowani niebędący stroną postępowania są komandytariuszami X spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (dalej: Spółka). Zainteresowani są podatnikami podatku dochodowego od osób fizycznych i podlegają w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.
Podstawowym rodzajem działalności prowadzonej przez Spółkę jest zgodnie z PKD 62.01 Z działalność związana z oprogramowaniem. Działalność Spółki koncentruje się wokół prac realizowanych w zakresie zagadnień związanych z technologiami informacyjnymi (IT) i tworzeniem innowacyjnych rozwiązań informatycznych związanych ze sprzętem i oprogramowaniem komputerowym.
Rozwiązania te związane są w głównej mierze z technologiami bezprzewodowymi w systemach wbudowanych. Spółka uczestniczy w projektach, w których tworzy się bezprzewodowe połączenie pomiędzy konkretnym przedmiotem a urządzeniem mobilnym użytkownika. Działania takie wpisują się w koncepcję tzw. I. Podstawowym celem I jest stworzenie inteligentnych przestrzeni, tj. inteligentnych miast, transportu, produktów, budynków, systemów energetycznych, systemów zdrowia czy związanych z życiem codziennym. Podstawą rozwoju inteligentnych przestrzeni jest dostarczenie technologii, która zapewni ich realizację. W ramach swoich działań Spółka koncentruje się przede wszystkim na rozwoju technologii B, która w porównaniu z klasyczną technologią Bl ma znacznie zmniejszyć zużycie energii przy zachowaniu podobnego zasięgu komunikacji pomiędzy przedmiotem a urządzeniem mobilnym. Specjalistyczna wiedza Spółki w tym zakresie pozwala dostarczać unikatowe rozwiązania. Działania Spółki są nastawione na tworzenie nowych i oryginalnych rozwiązań z zastosowaniem najnowszych dostępnych technologii i narzędzi.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty