Interpretacja indywidualna z dnia 15.04.2020, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.30.2020.1.JS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.30.2020.1.JS
opodatkowanie akcyzą posiadania oraz oferowanie na sprzedaż aromatów, które nie są przeznaczone do wykorzystania w papierosach elektronicznych
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 13 lutego 2020 r. (data wpływu 20 lutego 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania akcyzą posiadania oraz oferowania na sprzedaż aromatów, które nie są przeznaczone do wykorzystania w papierosach elektronicznych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 lutego 2020 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania akcyzą posiadania oraz oferowania na sprzedaż aromatów, które nie są przeznaczone do wykorzystania w papierosach elektronicznych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka prowadzi specjalistyczny punkt sprzedaży produktów i artykułów do papierosów elektronicznych oraz do aromaterapii. W ofercie Spółki, znajdują się urządzenia i części do papierosów elektronicznych oraz płyn do papierosów elektronicznych. Ponadto, Spółka oferuje do sprzedaży urządzenia (aromatyzery, dyfuzory olejków eterycznych i inne) do aromaterapii i aromaty z przeznaczeniem do tych urządzeń. Aromaty, w ofercie Spółki nie mają nadanego przeznaczenia do wykorzystania w papierosach elektronicznych, oraz są oferowane bez określenia przeznaczenia w części ekspozycji urządzeń i artykułów do aromaterapii.
Aromat to ciecz komponowana w różnych proporcjach z różnych koncentratów smakowo zapachowych o jakości spożywczej o niższym stężeniu poprzez dodanie substancji będącej nośnikiem (np. smaku, zapachu) w postaci glikolu propylenowego, gliceryny spożywczej lub alkoholu etylowego lub innych nośników. W tej postaci, produkt jest przystosowany do indywidualnego oraz do przemysłowego wykorzystania. Aromaty, składają się z mieszaniny różnych koncentratów jakości spożywczej (substancje smakowo-zapachowe), glikolu i/lub gliceryny i/lub etanolu. Stężenie substancji aromatyzujących w aromacie uniemożliwia jego bezpośrednie wykorzystanie w papierosach elektronicznych. Alkohol etylowy zawarty (opcjonalnie) w aromatach jest z zapłaconą akcyzą a obowiązek podatkowy ciąży na krajowym producencie aromatów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty