Interpretacja indywidualna z dnia 24.01.2020, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.534.2019.1.PJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.534.2019.1.PJ
Organy podatkowe akceptują każdy rodzaj potwierdzenia, który pozwala bez żadnych wątpliwości ustalić, czy i kiedy faktura korygująca dotarła do nabywcy. Przy czym pojęcia otrzymanie faktury nie należy rozumieć zawężająco, jako samego dostarczenia jej do nabywcy, lecz jako dostarczenia jej nabywcy i zapoznania się nabywcy z jej treścią.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019 r., poz. 900, ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 20 listopada 2019 r. (data wpływu - 25 listopada 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie uznania otrzymanego drogą mailową potwierdzenia odebrania wiadomości mailowej, zawierającej fakturę korygującą w formacie pdf lub odebrania od nabywcy maila z treścią potwierdzającą otrzymanie faktury korygującej w formacie pdf, za potwierdzenie, o którym mowa w art. 29a ust. 13 ustawy, uprawniające do obniżenia podstawy opodatkowania jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 listopada 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie uznania otrzymanego drogą mailową potwierdzenia odebrania wiadomości mailowej, zawierającej fakturę korygującą w formacie pdf lub odebrania od nabywcy maila z treścią potwierdzającą otrzymanie faktury korygującej w formacie pdf, za potwierdzenie, o którym mowa w art. 29a ust. 13 ustawy, uprawniające do obniżenia podstawy opodatkowania.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca (dalej także jako: Spółka) jest spółką polskiego prawa handlowego prowadzącą działalność w branży telekomunikacyjnej oraz kompleksowych rozwiązań budynkowych.
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, składa miesięczne deklaracje VAT. Wnioskodawca dokumentuje swoją sprzedaż na rzecz klientów stosownymi fakturami VAT wystawianymi zgodnie z art. 106b ustawy VAT, w których wykazuje m.in. wartość sprzedaży netto, stanowiącą podstawę opodatkowania.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty