17.10.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 17.10.2019, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.436.2019.2.KP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.436.2019.2.KP

w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu czesnego za studia pracownika

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 12 sierpnia 2019 r. (data wpływu 16 sierpnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu czesnego za studia pracownika - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu czesnego za studia pracownika.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

X spółka jawna wspólnicy spółki: A (Wnioskodawca), B jest przedsiębiorstwem zajmującym się szeroko pojętym świadczeniem usług stomatologicznych.
Przedmiotowe usługi wykonywane są dla ludności przez wspólników a także przez osoby zatrudnione na podstawie umów o pracę i umów cywilnoprawnych. Spółka, aby pozostać konkurencyjna na rynku zmuszona jest rozszerzać zakres swych usług o protetykę dentystyczną, implanty, chirurgię itp.

Na początku 2019 r. zamierza zatrudnić studenta II roku Uniwersytetu (), ukończenie tych studiów uprawnia do uzyskania tytułu - lekarz dentysta i świadczenia usług medycznych-stomatologicznych.

Należy nadmienić, że student ten C jest synem jednego ze wspólników, aczkolwiek jest pełnoletni i nie pozostaje we wspólnym gospodarstwie domowym ze wspólnikiem.

Student składając curriculum vitae i podanie o przyjęcie do pracy w X spółka jawna wystąpił jednocześnie z wnioskiem o wyrażenie przez pracodawcę zgody na jego dokształcanie i sfinansowanie w części kosztów tego dokształcania, a dokładnie pokrycia czesnego za studia.

Spółka zamierza wyrazić na to zgodę i pokrywać koszty czesnego za studia pracownika, pod warunkiem że student-pracownik będzie świadczył pracę w niepełnym wymiarze czasu pracy zaś po uzyskaniu dyplomu podpisze umowę o pracę na czas określony w pełnym wymiarze.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne