Interpretacja indywidualna z dnia 29.04.2019, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.32.2019.1.JK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.32.2019.1.JK
w zakresie ustalenia, czy wskazane we wniosku wydatki związane z wniesieniem przez wspólnika wkładu pieniężnego do spółki komandytowej stanowią koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 800, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 23 stycznia 2019 r. (data wpływu 29 stycznia 2019 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wskazane we wniosku wydatki związane z wniesieniem przez wspólnika wkładu pieniężnego do spółki komandytowej stanowią koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 stycznia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wskazane we wniosku wydatki związane z wniesieniem przez wspólnika wkładu pieniężnego do spółki komandytowej stanowią koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca - Spółka z o.o. (dalej: Wnioskodawca) ma siedzibę na terenie Rzeczpospolitej Polskiej i podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki komandytowej (dalej: Spółka komandytowa). W dniu 7 stycznia 2019 r. dokonano zmiany treści umowy Spółki komandytowej w związku z wniesieniem dodatkowego wkładu pieniężnego przez wspólnika Spółki komandytowej. Zmiana umowy Spółki komandytowej została sporządzona w formie aktu notarialnego. W związku z dokonaną czynnością Spółka komandytowa poniosła wydatki z tym związane, takie jak koszty sądowe związane z rejestracją zmiany umowy Spółki komandytowej w rejestrze przedsiębiorców, opłaty notarialne (wynagrodzenie netto notariusza sporządzającego akt notarialny) oraz podatek od czynności cywilnoprawnych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty