Interpretacja indywidualna z dnia 07.03.2019, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.26.2019.2.AT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.26.2019.2.AT
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją imprezy plenerowej.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 stycznia 2019 r. (data wpływu), uzupełnionym w dniu 18 lutego 2019 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w 2017 r. na organizację imprezy plenerowej pn. , związanej zarówno z promocją Gminy, regionu, jak i poszczególnych kontrahentów oraz ich oferty produktowej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 stycznia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 18 lutego 2019 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w 2017 r. na organizację imprezy plenerowej pn. , związanej zarówno z promocją Gminy, regionu, jak i poszczególnych kontrahentów oraz ich oferty produktowej.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
Gmina (dalej: Gmina) jest podmiotem zarejestrowanym jako czynny podatnik podatku od towarów i usług. Składa do Naczelnika Urzędu Skarbowego w comiesięczne deklaracje dla podatku od towarów i usług VAT-7. Gmina w 2017 roku poniosła, udokumentowane fakturami, wydatki na organizację imprezy plenerowej o nazwie . Przedmiotowa impreza plenerowa była związana z działalnością Gminy, występującej w tym zakresie zarówno w charakterze organu władzy, jak i podatnika podatku VAT.). W związku z przedmiotową imprezą dokonywała Ona sprzedaży opodatkowanej, udokumentowanej fakturami VAT, za reklamowanie poszczególnych kontrahentów oraz ich oferty produktowej. Gmina, dokonując sprzedaży w powyższym zakresie występuje w charakterze podatnika podatku VAT w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1221 ze zmianami - dalej: u.p.t.u.). Podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT świadczenia reklamowania poszczególnych kontrahentów oraz ich oferty produktowej są przez nią dokumentowane i ewidencjonowane jako sprzedaż towarów i usług, i podlegają opodatkowaniu VAT.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty