Interpretacja indywidualna z dnia 25.01.2019, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.576.2018.1.AŻ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.576.2018.1.AŻ
Zastosowanie stawki podatku VAT.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 15 października 2018 r. (data wpływu 26 października 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usługi montażu markiz jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 października 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usługi montażu markiz.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, prowadzącym działalność gospodarczą od 2009 r. Zajmuje się sprzedażą przesłon okiennych oraz świadczeniem usług z zakresu montażu i modernizacji przesłon okiennych i drzwiowych (tj. zewnętrznych rolet i żaluzji) oraz markiz w budownictwie mieszkaniowym. Wykonywane przez Wnioskodawcę usługi objęte są zakresem art. 41 ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług, zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.
Montaż wszelkich zewnętrznych przesłon okiennych charakteryzuje się działaniem modernizacyjnym i termomodernizacyjnym. Instalacyjno-budowlane usługi modernizacyjne i termomodernizacyjne świadczone przez Spółkę polegają na montażu w ścianach budynku żaluzji zewnętrznych poziomych, rolet zewnętrznych aluminiowych i tkaninowych oraz markiz przy jednoczesnej ingerencji budowlanej w obiekt modernizowany. Wskazane urządzenia montowane są w sposób inwazyjny na stałe do muru z przejściem przez ocieplenie pod tynkiem i wyposażone w mechanizmy napędowe.
Efektem wykonywanych usług jest pozyskanie przez obiekt nowych parametrów, w szczególności użytkowych, technicznych, unowocześnienie oraz usprawnienie obiektów, a także podwyższenie wartości obiektu. Nowe parametry użytkowe oraz techniczne obiektów, uzyskane w następstwie realizacji usług przez Spółkę, polegają na ograniczeniu ilości energii zużywanej na ogrzanie obiektu w okresie grzewczym oraz na ograniczeniu energii zużywanej na utrzymanie niskiej temperatury w obiekcie w okresie letnim. Ponadto, w następstwie usług Spółki, ww. obiekty oraz ich części uzyskują ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przedłużając funkcjonalność i sprawność danego obiektu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty