Interpretacja indywidualna z dnia 06.09.2018, sygn. 0114-KDIP4.4012.470.2018.1.IT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.470.2018.1.IT
zwolnienie od podatku, import usług, podstawa opodatkowania, miejsce świadczenia usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego (sekurytyzacja)
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 lipca 2018 r. (data wpływu 31 lipca 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku, importu usług, podstawy opodatkowania, miejsca świadczenia usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 lipca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku, importu usług, podstawy opodatkowania, miejsca świadczenia usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
A. SA (dalej: Spółka, A.) jest spółką prowadzącą działalność telekomunikacyjną we wszystkich segmentach usług w tym telefonii stacjonarnej, mobilnej, przesyłu danych, a także sprzedaży telefonów, akcesoriów i różnego rodzaju sprzętu elektronicznego i telekomunikacyjnego, w tym ich sprzedaży ratalnej.
Celem uzyskania dodatkowego finansowania potrzebnego do wsparcia rozwoju prowadzonej działalności Spółka zamierza przeprowadzić transakcję sekurytyzacyjną (dalej: Sekurytyzacja).
W ramach Sekurytyzacji Spółka sprzeda do B S.A., instytucji finansowej z siedzibą we Francji i działającej ze swojej siedziby głównej (dalej: Bank), wierzytelności ratalne pochodzące ze sprzedaży klientom A. telefonów lub sprzętu elektronicznego w ratach, zgodnie z umowami zawartymi między Spółką a jej klientami w ramach zwykłej działalności (wraz z wszelkimi dodatkowymi prawami przynależnymi tym wierzytelnościom) (dalej: Wierzytelności). Następnie Bank dokona cesji Wierzytelności do francuskiego regulowanego przez prawo instrumentu sekurytyzacji (Fonds commun titrisation; dalej: FCT), który sfinansuje taki zakup poprzez emisję papierów wartościowych subskrybowanych przez M PLC, emitenta papierów wartościowych, powiązanego z B SA.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty